Etiket arşivi: faydaları

Limonun Faydaları, Limon Faydaları

Limon Nedir?

Kışın yapraklarını dökmeyen ve yıl içinde sürekli büyümesini sürdüren bir ağacın meyvesidir. Anavatanı kesin olarak bilinmemektedir. Ilıman iklimli yerlerde yetişmektedir.

Limonun Faydaları

– Sindirim sistemine faydalıdır. Özellikle stresli olunan zamanlarda tüketilmesi tavsiye edilmektedir.

– Bağışıklık sistemini güçlendirir. Limonun Faydaları, Limon Faydaları yazısına devam et

Karpuzun Faydaları, Karpuz Faydaları

Karpuz Nedir?

Sıcak ve ılıman iklimde yetişen karpuz, kabakgiller familyasındandır ve tek yıllık bir bitki türüdür. Yarısından fazlası su olan bu meyve aynı zamanda oldukça tatlıdır. 100 gramlık bir karpuzda 26 kalori bulunmaktadır.

Karpuzun Faydaları

* Karpuz oldukça faydalı bir besindir. Özellikle yemeklerden önce yenmesinin çok kuvvetli etkileri vardır. Meshane ve böbreklerdeki taşların ve kumların dökülmesi konusunda etkilidir. Çünkü bol sıvı içerdiği için idrarı attırır ve taşın/kumun daha hızlı dökülmesini sağlar. Karpuzun Faydaları, Karpuz Faydaları yazısına devam et

İnternetin Faydaları

İnternet hayatımıza girdiğinden beri her şey daha kolay oldu aslında. Birçok işlemi bilgisayar üzerinden internet sayesinde yapar hale geldik. Bankaya gitmez olduk, alışverişe gitmez olduk. Zorunlu durumlarda market alışverişini bile artık internetten yapıyoruz. Zararı yok mu derseniz elbette var, ancak amacına uygun kullanıldığı zaman en yararlı şey olduğunu söylemek mümkün.

İnternetin başlıca faydalarını sizlerle paylaşmak isterim; İnternetin Faydaları yazısına devam et

Yürüyüşün Faydaları, Yürümenin Faydaları, 1 Saat Yürüyüş Kaç Kalori?

Yürümek insan vücudu için çok önemlidir. Öyle ki bir çok hastalığın -özellikle kas ve eklem ağrıları için- tedavisinde tavsiye edilir. Bu kadar önemli olmasının tabi ki farklı nedenleri de var. Yürümek, yapılabilecek en güzel ve en kolay spor çeşididir. Yürüyüş yaparken sohbet etme imkanı bulursunuz, gülebilirsiniz, yorulsanız da fark etmezsiniz. Ta ki evinize dönüp ayaklarınızı koltuğa uzattığınız zaman.  Bu mucizevi bir spordur ve insana çok şey kazandırır. Bunlardan en önemlisi spor sonrası vücutta salgılanan hormon sebebiyle mutlu olmanızdır. Daha bir çok faydası olan yürüyüş işte bu nedenle birçok kişi tarafından en sevilen spor çeşididir. Yürüyüşün Faydaları, Yürümenin Faydaları, 1 Saat Yürüyüş Kaç Kalori? yazısına devam et

Argan Yağının Faydaları, Argan Yağı Ne İşe Yarar

Argan Yağı Nedir?

Fundagillerden olan ve Sous Vadisi’nde yetişen meyvelerden elde edilen oldukça yararlı bir yağdır. Hem mutfakta hem de kozmetikte kullanılmaktadır.

Argan’ın Latincesi

Argania spinosa

Argan Yağının Faydaları

Argan yağının birçok faydası vardır. Gerek saç için gerek ise cilt için kullanılan argan yağı faydaları şunlardır:

– Kırışıklıklarla savaşır ve cildin yaşlanmasını geciktirir.

– Cildin sıkılaşmasında oldukça etkilidir. Argan Yağının Faydaları, Argan Yağı Ne İşe Yarar yazısına devam et

Kavunun Faydaları, Kavun Çeşitleri, Kavun Kaç Kalori

Kavunun Tanımı

Kabakgillerden olan kavun, sürüngen gövdeli bir bitkinin iri meyvesi olarak bilinmektedir. Olgunlaşmamış olan kavuna kelek denilmektedir.

Kavunun Latincesi

Cucumis melo

Kavun Çeşitleri

Birçok çeşidi olan kavunun en bilinen çeşitleri şunlardır:

Sarı Dilim: En çabuk gelişen kavun çeşidi olup, seksen günlük bir süre sonunda hasatı yapılabilir. Sulu bir araziye sahipseniz bu çeşidi kullanmanız tavsiye edilmektedir. Kavunun Faydaları, Kavun Çeşitleri, Kavun Kaç Kalori yazısına devam et