İnternetin Faydaları

İnternet hayatımıza girdiğinden beri her şey daha kolay oldu aslında. Birçok işlemi bilgisayar üzerinden internet sayesinde yapar hale geldik. Bankaya gitmez olduk, alışverişe gitmez olduk. Zorunlu durumlarda market alışverişini bile artık internetten yapıyoruz. Zararı yok mu derseniz elbette var, ancak amacına uygun kullanıldığı zaman en yararlı şey olduğunu söylemek mümkün.

İnternetin başlıca faydalarını sizlerle paylaşmak isterim;

İnternetin Faydaları

– Öncelikle internet en etkili iletişim aracıdır. Ne kadar uzakta olursa olsun sevdiğiniz kişiyi görmeniz mümkündür. Üstelik bunu çok kısa bir sürede yaparsınız. Yazılı olarak sözlü olarak görüntülü olarak iletişim sizce de muhteşem değil mi?

– İnternetin içine girdiğiniz zaman kendinizi kocaman bir kütüphanedeymiş gibi hissetmeniz mümkün. Çünkü ne sorsanız cevap alırsınız. Bilmediği bir şey yoktur. Cevapsız kalan tek bir sorunuz olmaz. İster tarih, ister matematik ister makinalar aklınıza ne gelirse size tüm merak ettiğiniz şeylerin cevabını tek saniyede verir. Böylesi bir bilgi hazinesini başka nereden bulabilirsiniz ki?

– Sosyal medyanın kalbidir internet. Tüm gazetelere, medyaya, TV kanallarına ve radyo kanallarına ulaşabilir, online TV izleyebilir ve müzik dinleyebilirsiniz. Gazeteleri okuyup haber bültenlerini takip edebilir ve sevdiğiniz yazarların köşe yazılarını okuyabilirsiniz. Üstelik internetin bulunduğu her yerde.  İster yolda, ister arabada, ister spor yaparken. Her yerde elinizin altındadır sosyal medya. Tabi facebook, twitter ve instagram gibi çeşitli sitelerin getirdiği sosyal çevreyi saymıyorum bile.

– İnternet aynı zamanda sanal bir bankayı size sunar. Bankaya gitmede birçok işlemi oturduğunuz yerden yapabilme imkanı sunar. Acil paraya mı ihtiyacınız var? İnternete girin hesabınızdan para aktarın, kontör yükleyin. Hayatın her anında yanınızda olsun.

– Devlet dairelerine gitmeden işlem yapmayı kim istemez? İnternet buna da imkan sağlıyor. Şifrenizle trafik cezalarınızı ödeyebilir sigortanızı kontrol edebilir ve adli sicil kaydınızı bile alabilirsiniz.

– Mağaza mağaza gezmeyi sevmiyorsunuz değil mi? Hava çok sıcak, ancak giysi lazım. Parfüm lazım. Takı toka lazım. Hepsi tek tıkla elinizin altında. Birden fazla seçenekle en uygununu bulmanız sadece beş dakikanızı alıyor. Mağazaları gezip yorulmak eskide kaldı. İhtiyacınız ne varsa hepsi sizinle. Bebek bezi, pil, deterjan, saat, takı, toka, bluz, elbise.. Bunu istediğiniz kadar uzatırız. Hayata dair ne varsa tek tıkla elinizde ve kapınızın önünde.

– Çeşitli eğitimleri de çok uzağa gitmenize gerek kalmadan almanız mümkün. Örneğin İngilizce öğrenmek istiyorsunuz ama İngiltere’ye gitmeniz mümkün değil. O zaman internet sayesinde en güzel İngilizce Kurs Eğitimi sizinle. Uzaktan eğitim ile karşılıklı konuşabilir eğitiminizi alabilirsiniz. Böyle bir imkanı size başka ne sunabilir ki?

Evet, büyük bir havuz ve içinde envayi çeşit balık var. Sizin canınız ne isterse onu tutar onu yersiniz. Size sadece keyfini sürmek kalır.

“İnternetin Faydaları” üzerine bir düşünce

  1. İnternetin faydaları arasında gösterebileceğimiz bir konu daha var aslında. İnternet çok büyük bir çalışma alanıdır. Belkide milyonlarca insan internetten kazanç sağlamaktadır. Photoshop, makale yazımı, web site tasarımı, hosting, kodlama, domain, seo ve çeşitli uygulama ve programlar bu alanlarda uzman kişilere kazanç sağlayabilmektedir. Bu kazançlar normal hayatta kazanabileceğimiz kazancın çok daha fazlası olabilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir